Basar Akcagoz
Aile Danışmanı Başar Akçagöz
Online Terapi için: 0533 275 70 84

Başar Akçagöz Çift ve Aile Danışmanlığı

Çift ve Aile Danışmanlığı

Çift ve Aile Danışmanlığı

Çift ve Aile Danışmanlığı

2020-02-05

Danışmanlığın amaçları, ailenin farklı seviyelerde işleyişini iyileştirmek, herkes arasında anlayışı arttırmak, duygusal olarak destek oluşturmak ve aile içindeki sorunları yönetmek için strateji ve beceriler geliştirmektir.

Aile üyeleri arasındaki doğru iletişimi sağlamak, aralarındaki sorunları çözmede en önemli faktördür. Her aile ferdi için farklı çözüm yöntemi vardır çünkü her bireyin kendi deneyimleri ve kendi alışkanlıkları bulunmaktadır. Bu sebeple, her bireyin çözümü de farklı olacaktır.

Sorunlarınızdan kaçabilirsiniz veya geçici çözümler bulabilirsiniz. Bunlar sizi iyi hissettireceklerdir fakat geçici bir iyileşme sağlayacak ve sonrasında problem daha büyümüş bir şekilde tekrar önünüze gelecektir.

Zamanın geçmesine izin verirseniz, acıların dayanılmaz hale geldiği bir zaman gelir ve artık kendinizi devam edemeyecek durumda bulabilirsiniz veya eşiniz kendisini bu şekilde hissedebilir.

Hepimiz hayatımızda bazı aşamalardan geçeriz;  aşk, evlilik, birlikte yaşamak, annelik ve babalık, ebeveynlik, işten ayrılmak, iflas, emeklilik vs.  Bazen bir aşamadan diğerine geçiş kolay değildir.

Ayrıca, yaşamımızda uzun vadede bulunduğumuz krizi yönetebilecek iletişime uygun düşmeyen iletişim kalıplarını öğrenir ve bunları kullanmaya alışırız.. Bütün bu yönler, içinde bulunduğumuz krizi tetikleyebilir.

Terapi seanslarımızda, danışmanlık alan çift, sorunu derinden hisseden olmakla beraber ayrıca sorunun çözümüne rehberlik edecek uzmandır. Danışma sürecinde, krizlerle başa çıkmak aile ile farklı teknikler kullanarak aktif bir şekilde çalışırız, çünkü amaç ailenin kendi yollarını bulabilmelerini sağlamaktır .

Kendinizi ve etrafınızdakileri tanıyın. Hayatınızda önemli bir ilk adım atın.

 

Aile Danışmanı Başar Akçagöz 

 

Diğer makaleler için:

https://www.basarakcagoz.com/blog.php