Basar Akcagoz
Aile Danışmanı Başar Akçagöz
Online Terapi için: 0533 275 70 84

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

2020-02-05

Evlilik öncesi danışmanlık, çiftlerin evliliğe hazırlanmasına yardımcı olan bir terapi türüdür. Sizin ve eşinizin, sağlam ve sağlıklı bir ilişkiye sahip olmanıza yardımcı olabilir ve bu da çok daha istikrarlı bir evlilik sağlayacaktır. Evlilik öncesi danışmanlık sayesinde evlilik sırasında oluşabilecek sorun ve zayıflıkları önceden tespit edebilirsiniz.

Evlilik öncesi danışmanlık,evlilikle ilgili, aşağıdakiler gibi konuları değerlendirmeye teşvik edilecektir:

İletişim
Mali
İnançlar ve Değerler
Evlilikteki roller
Sevgi ve cinsel ilişki
Çocuk sahibi olma arzusu
Aile ilişkileri
Karar verme
Öfke yönetimi
Gayrimenkul
Evlilik öncesi danışmanlık eşlerin iletişim kurma becerilerini geliştirmelerine, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler belirlemelerine ve çatışmaları çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Buna ek olarak, çiftlerin zaman içerisinde nasıl yardım isteyecekleri konusunda da olumlu bir tutum edinmelerine yardımcı olabilir.

Bir ilişkide kendi değerlerinize, görüşlerinize ve kişisel geçmişinize katkıda bulunursanız, partneriniz ile olan ilişkileriniz de daha olumlu yönde gelişecektir. Örneğin, aile sistemleri ve dini inançlar büyük farklılıklar gösterir. Birçok çiftin ilişkiler ve evlilik için farklı beklentileri vardır. Birçok insan sosyal, ekonomik, cinsel ve duygusal ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini düşünerek evlenir, ancak durum her zaman böyle değildir. Siz ve eşiniz, evlilik öncesi danışmanlıkla birbirinizi daha iyi anlayabilir ve destekleyebilirsiniz.

 

Aile Danışmanı Başar Akçagöz

 

Diğer makaleler için:

https://www.basarakcagoz.com/blog.php